Yer Altı ve Yer Üstü Yakıt Tankı

Yer Altı ve Yer Üstü Yakıt Tankı

Girilmedi

YER ALTI VE YER ÜSTÜ YAKIT TANKI AYRINTILI BİLGİ İÇİN www.yakitdepotanki.com veya www.nehirkazan.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz. TİP : SİLİNDİRİK / PRİZMATİK / YATIK / DİK / AYAKLI İŞLETME BASINCI : ATMOSFERİK TEST BASINCI : 2 BAR MALZEME : S235JR ( ST37 ) İZOLASTON : EMÜZER KAPLI / GALVANİZ SAC BOYA : ENDÜSTİRİYEL BOYA EŞANJÖR : OPSİYONEL GARANTİ : 2 YIL YAKIT TANKI TS EN 12285 ( TS 712 ) Fuel oil, Mazot, motorin, yağ, gaz yağı gibi ç...

Ürün Kodu: 1575
Ürün Fiyat: Girilmedi
İnceleme: 2824 Kişi Ürünü İnceledi

Yer Altı ve Yer Üstü Yakıt Tankı

YER ALTI VE YER ÜSTÜ YAKIT TANKI

AYRINTILI BİLGİ İÇİN

www.yakitdepotanki.com veya www.nehirkazan.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

TİP : SİLİNDİRİK / PRİZMATİK / YATIK / DİK / AYAKLI
İŞLETME BASINCI : ATMOSFERİK
TEST BASINCI : 2 BAR
MALZEME : S235JR ( ST37 )
İZOLASTON : EMÜZER KAPLI / GALVANİZ SAC
BOYA : ENDÜSTİRİYEL BOYA
EŞANJÖR : OPSİYONEL
GARANTİ : 2 YIL
YAKIT TANKI TS EN 12285 ( TS 712 )

Fuel oil, Mazot, motorin, yağ, gaz yağı gibi çeşitli petrol türevi yanıcı akaryakıt maddelerinin depolanmasına yarayan kaplara yakıt tankı / deposu / kabı / kazanı denir.

Yakıt Tankları Yeraltı / Yerüstü yakıt tankı olarak iki grupta değerlendirilir ve içindeki akışkanın hacmine göre standartlara göre hesapları yapılarak gövde ve cidar kalınlıkları belirlenir.

Yapılan yakıt tanklarının sızdırmazlık kontrolleri Hidrostatik test yapılarak sağlanır ve tutulan raporun bir nüshasıda müşteriye gönderilir.

1.000 lt ve 100.000 lt arasında üretilen ve sıvı akaryakıt depolama amaçlı kullanılan yer üstü akaryakıt tankı, yeraltı akaryakıt tankları ısıtıcılı ve ısıtıcısız olarak yakıtın çeşidine göre üretilmektedir. TS EN 12285 TS 712 standartlarında üretilen tanklar ST37 sacdan ve kaynaklı olarak üretilmektedir. İsteğe göre izoleli ve izolesiz tüketiciye sunulmaktadır.

Fuel-oil yakıtın kullanıldığı ısıtma sistemleri ve endüstriyel tesislerde ısıtıcı serpantin dahil olarak üretilen cihazların serpantinleri dikişli çelik çekme borudan (PN 6) imal edilmektedir. Isıtıcı boru üzerini kaplayacak şekilde sac kılıf yapılarak ısıtıcı etkisi artırılmaktadır. Isıtıcı akışkan olarak sıcak su, kızgın su ve buhar kullanımına uygundur.

Zamanla tankın dibinde biriken pislik, su, tortu ve dip çamuru ilerleyen zamanlarda filtreler ve yakıt yollarının tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu tür sorunlarda temizlik için kullanılmak üzere cihaz üst ve ön kısmında menhol kapakları mevcuttur.

TS 712 :Bu standard, yakıt yağının depo edilmesini sağlayan, açıkhava basıncına açık, çelik saçdan yapılmış silindir biçimli yerüstü, yarıyeraltı ve

yeraltı tanklarını kapsar.

Basit bir yakıt tankı aşağıdaki sistemleri içermektedir:
Dolum (Yanıt tankı güvenli bir şekilde doldurulabilmelidir)
Yakıtın saklanması (sistem kaçak ve buharlaşmaya karşı güvenli olmalıdır)
Ölçüm (Tankta kalan yakıt miktarı ölçülebilmeli ya da gözlemlenebilmelidir)
Havalandırma (Eğer yüksek basınç koruması sağlanmamışsa, buharlaşma mutlaka valfler - vanalar- aracılığıyla salınmalıdır)

TS EN 12285-1-2 standartlarına göre projelendirilerek imal edilen cihazlar, birim fiyat kitabında yer alan 412-100, 412-200, 412-300 ve 412-400 pozlarına uygundur.

Yakıt Tankı İmalatında dikkat edilmesi gereken hususlar

 

Yakıt tankları yer altı ve yer üstünde yakıt depolamak için kullanılan tanklardır ve bu yüzden bu tankların imalatlarında özen gösterilmesi gereken bazı hususlar vardır.

Malzeme seçimi ve İmalat detayları

Yakıt tanklarında kullanılan saclar S235JR yada diğer adıyla ST37 sac kullanılmalıdır. Yakıt tankı imalatında Yumuşak ve büküm esnasında çatlama ve kırılma yapmayan sac seçilmelidir ve yakıt tankı imalatı esnasında kullanılan sac en az ek ile kullanılmalıdır.

Yakıt tankı ölçüleri imalat esnasında minimum kayıp hesaplanarak yapılmalıdır tabi müşteri kullanım alanı ve saha ölçüleri de yapılacak tankın imalatında çok önemlidir. Proje hazırlanırken bu detayların tamamı düşünülmelidir.

 

Yakıt tankı imalatlarında şartname hazırlama

Yakıt tankı ihtiyacının doğru belirlenmesi ve tankların ihtiyaca en uygun şekilde seçilmesi özenli hazırlanmış ve ihtiyacı tam karşılayan bir şartname ile mümkündür. Bu şartnameler ilgili kurum teknik ekipleri veya imalatçılardan istenebilir.

Ankara Ostimde Bulunan Fabrikamızda her türlü Yakıt Tankı imalatı yapmaktayız daha detaylı bilgi için 

www.nehirkazan.com

www.yakittanki.com

www.yakitdepotanki.com

adreslerini inceleyebilirsiniz. 

 

Benzer Ürünler