Yer Altı ve Yer Üstü Yakıt Tankı

Yer Altı ve Yer Üstü Yakıt Tankı

Girilmedi

YER ALTI VE YER ÜSTÜ YAKIT TANKI AYRINTILI BİLGİ İÇİN www.yakitdepotanki.com veya www.nehirkazan.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz. TİP : SİLİNDİRİK / PRİZMATİK / YATIK / DİK / AYAKLI İŞLETME BASINCI : ATMOSFERİK TEST BASINCI : 2 BAR MALZEME : S235JR ( ST37 ) İZOLASTON : EMÜZER KAPLI / GALVANİZ SAC BOYA : ENDÜSTİRİYEL BOYA EŞANJÖR : OPSİYONEL GARANTİ : 2 YIL YAKIT TANKI TS EN 12285 ( TS 712 ) Fuel oil, Mazot, motorin, yağ, gaz yağı gibi ç...

Ürün Kodu: 1575
Ürün Fiyat: Girilmedi
İnceleme: 81 Kişi Ürünü İnceledi

Yer Altı ve Yer Üstü Yakıt Tankı

YER ALTI VE YER ÜSTÜ YAKIT TANKI

AYRINTILI BİLGİ İÇİN

www.yakitdepotanki.com veya www.nehirkazan.com adreslerini ziyaret edebilirsiniz.

TİP : SİLİNDİRİK / PRİZMATİK / YATIK / DİK / AYAKLI
İŞLETME BASINCI : ATMOSFERİK
TEST BASINCI : 2 BAR
MALZEME : S235JR ( ST37 )
İZOLASTON : EMÜZER KAPLI / GALVANİZ SAC
BOYA : ENDÜSTİRİYEL BOYA
EŞANJÖR : OPSİYONEL
GARANTİ : 2 YIL
YAKIT TANKI TS EN 12285 ( TS 712 )

Fuel oil, Mazot, motorin, yağ, gaz yağı gibi çeşitli petrol türevi yanıcı akaryakıt maddelerinin depolanmasına yarayan kaplara yakıt tankı / deposu / kabı / kazanı denir.

Yakıt Tankları Yeraltı / Yerüstü yakıt tankı olarak iki grupta değerlendirilir ve içindeki akışkanın hacmine göre standartlara göre hesapları yapılarak gövde ve cidar kalınlıkları belirlenir.

Yapılan yakıt tanklarının sızdırmazlık kontrolleri Hidrostatik test yapılarak sağlanır ve tutulan raporun bir nüshasıda müşteriye gönderilir.

1.000 lt ve 100.000 lt arasında üretilen ve sıvı akaryakıt depolama amaçlı kullanılan yer üstü akaryakıt tankı, yeraltı akaryakıt tankları ısıtıcılı ve ısıtıcısız olarak yakıtın çeşidine göre üretilmektedir. TS EN 12285 TS 712 standartlarında üretilen tanklar ST37 sacdan ve kaynaklı olarak üretilmektedir. İsteğe göre izoleli ve izolesiz tüketiciye sunulmaktadır.

Fuel-oil yakıtın kullanıldığı ısıtma sistemleri ve endüstriyel tesislerde ısıtıcı serpantin dahil olarak üretilen cihazların serpantinleri dikişli çelik çekme borudan (PN 6) imal edilmektedir. Isıtıcı boru üzerini kaplayacak şekilde sac kılıf yapılarak ısıtıcı etkisi artırılmaktadır. Isıtıcı akışkan olarak sıcak su, kızgın su ve buhar kullanımına uygundur.

Zamanla tankın dibinde biriken pislik, su, tortu ve dip çamuru ilerleyen zamanlarda filtreler ve yakıt yollarının tıkanmasına sebep olmaktadır. Bu tür sorunlarda temizlik için kullanılmak üzere cihaz üst ve ön kısmında menhol kapakları mevcuttur.

TS 712 :Bu standard, yakıt yağının depo edilmesini sağlayan, açıkhava basıncına açık, çelik saçdan yapılmış silindir biçimli yerüstü, yarıyeraltı ve

yeraltı tanklarını kapsar.

Basit bir yakıt tankı aşağıdaki sistemleri içermektedir:
Dolum (Yanıt tankı güvenli bir şekilde doldurulabilmelidir)
Yakıtın saklanması (sistem kaçak ve buharlaşmaya karşı güvenli olmalıdır)
Ölçüm (Tankta kalan yakıt miktarı ölçülebilmeli ya da gözlemlenebilmelidir)
Havalandırma (Eğer yüksek basınç koruması sağlanmamışsa, buharlaşma mutlaka valfler - vanalar- aracılığıyla salınmalıdır)

TS EN 12285-1-2 standartlarına göre projelendirilerek imal edilen cihazlar, birim fiyat kitabında yer alan 412-100, 412-200, 412-300 ve 412-400 pozlarına uygundur.

Benzer Ürünler