Gömlekli Boyler

Gömlekli Boyler

Girilmedi

BOYLER Degişik ısı kaynaklarından alınan suyu depolamaya , ihtiyaçolundugunda kullanmaya yarayan mekanik tesisat elemanıdır.Isı kaynaklarına örnek olarakta buhar kazanı , ısı pompası , güneş kollektörü , sıcak su kazanı veya elektrikli olarakta verebiliriz. Boyler çeşitleri: –Serpantinli boyler: (Çelik borulu , Bakır borulu) Çift serpantinli boyler Tek serpantinli boyler Emaye kaplı tek serpantinli boylerler genellikle otellerde , restaurantlarda...

Ürün Kodu: 1578
Ürün Fiyat: Girilmedi
İnceleme: 2413 Kişi Ürünü İnceledi

Gömlekli Boyler

BOYLER

Degişik ısı kaynaklarından alınan suyu depolamaya , ihtiyaçolundugunda kullanmaya yarayan mekanik tesisat elemanıdır.Isı kaynaklarına örnek olarakta buhar kazanı , ısı pompası , güneş kollektörü , sıcak su kazanı veya elektrikli olarakta verebiliriz.

Boyler çeşitleri:

Serpantinli boyler: (Çelik borulu , Bakır borulu)

  • Çift serpantinli boyler
  • Tek serpantinli boyler

Emaye kaplı tek serpantinli boylerler genellikle otellerde , restaurantlarda , villalarda veya sıcak su ihtiyacı olan mekanlarda buhar kazanına , güneş kollektörüne veya sıcak suya baglanılarak kullanılır.

Emaye boyler deposunun içinde yüzeyi camsı maddeyle kaplanmış olan bir metaldir.

-Elektrikli boyler:

Herhangi bir sıcak su kaynagı olmayan yerlerde örn. (ısı pompası , buhar kazanı , güneş kollektörü , sıcak su kazanı vs.) elektrik enerjisi ile çalışan boyler çeşitidir.

-Hızlı boyler:

Serpantinli boylerlere nazaran küçük hacimlerde ve daha kısa sürede ihtiyac olan sıcak suyu elde etmek amacı ile tasarlanmıştır.Dünyada ve ülkemizde son zamanlarda en çok kullanılan ve tavsiye edilen boyler çeşitlerinden biridir.

-Klasik tip boyler (Cidarlı boyler):

Geçmişten günümüze kadar yaygın olarak kullanılmış olan boyler çeşitidir ama kapladıgı alan ve sıcak su elde etme hızı yeni tip boylerlere nazaran yüksek oldugundan dolayı eski yaygınlıgınıyitirmiştir.Boyler yüzeyi sıcak daldırma kaplı ve boyalı oldugundandolayıda hijyenik açıdan pek uygun şartları taşıyamamaktadır.

-Kombi boyler:

Güneş enerjisinden faydalanılarak hijyenik sıcak su temini saglar.

-Gömlekli boyler:

Genellikle binalarda sıcak su ihtiyacını karşılamasında kullanılır.Boylerin ısıtıcı akışkanı buhar yada kalorifer kazanı olabilir.Genellikle kalorifer kazanları kullanılır.

 

 

Benzer Ürünler